Kuru Buzla Temizleme Yöntemi

25 Nisan 2017by langyuzer0

Yönetimin Temel Kaideleri

Kuru Buzla Temizleme yönteminin Temel özelliği, havada %0.03 oranında bulunan karbondioksit (C02) gazının kullanılmasına dayanır. Karbondioksit gazı atmosferde normal koşullarda -78C° Iik bir soğukluğa sahiptir. Bu gaza belli bir sıcaklık verildiğinde gaz formundan uzaklaşarak katılaşır. Gazın bu katı hali halk dilinde “Kuru Buz” olarak bilinir. Buz üretim makinesi gözeneklerine, püskürtülen CO2 gazı, belli bir ısı verilerek kurubuza dönüştürülür. Bu şekilde elde edilen Kuru Buz, 100-300 m/s lik bir basınçla temizlenecek yüzeyin üzerine püskürtülür. Kuru Buzun infilak kombinazyonundan açığa çıkan kinetik enerji sayesinde kirli yüzeyler üzerindeki istenmeyen katmanlar ve kirler, Temizlenmiş olur.

Endüstri Temizliğinde bu yöntemin kullanılması, diğer temizleme yöntemlerine göre daha caziptir. Çünkü yöntem sayesinde diğer temizleme yöntemlerinde çevreye zarar veren organik çözücü maddeler ile hilojenik hidrokarbonlar devre dışı bırakılmış olur. Geriye sadece katmanların ve kirlerin sökülmesi ile ortaya çıkan az miktardaki artıklar kalır. Ayrıca bu yöntem temizlenecek kalıpların, sadece üst yüzeyine etki eder ve kalıpların özelliğini değiştirecek paremetrelerle hiçbir yan etkisi olmaz.

1. Kompresör (6-14bar)

2. Buz Saklama Konteyneri

3. Buz Püskürtme Makinesi

4. Buz basınç ile kirli yüzeye püskürtülür


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İZMİT

Markez

Bizimle İletişime Geçin ki Size Detaylı Bilgi Aktaralım…
(+90) 262 349 63 03

+90 533 627 95 93

www.ly-holding.com

tolga@ly-holding.com

GÖZ AT

BİZİ TAKİP EDİN

Faaliyet Alanlarımız, Geliştirmemiz ve Çeşitli Hizmetlerimiz Hakkında Sıcak Bilgi Edinebilmeniz İçin Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz…